Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na ‘anayasa değişikliği’ çağrısı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Milletlerarası İlahiyat Gençlik Buluşması ve İlahiyat Yıldızları Ödül Töreni’nde konuştu. Burhan Felek Salonu’nda yapılan merasimde Erdoğan şunları söyledi:

* “Ana muhalefetin başındaki zat çıktı ne dedi? ‘Gelin, şu anda başörtüsüyle ilgili yasal düzenleme yapalım’. Yasal düzenlemeye gerek yok ki? Yeniden bize oyun mu çekmek istiyorsun? Tuzak mı kurmak istiyorsun? Bu mevzuda samimiysen gel anayasa değişikliği yapalım. Biz bir daha bu tuzaklara gelmek istemiyoruz.

* Anayasal bir düzenleme yapalım ve bu işi bitirelim. Anayasal düzenleme metnini meclise gönderdik. Samimiyetlerini göreceğiz. Bakalım bu hususta bunlar samimi mi değil mi göreceğiz. Çalışmak, üretmek, kendini gerçekleştirmek, bir sokulduğu delikten, bir daha sokulmaz Biz bir daha sokulmak istemiyoruz. Dürüst olun.

* Ve çalışmak, üretmek, kendini geliştirmek. Ülkemize ve milletimize hizmet etmek isteyen gençlerimiz için devletimizin bütün imkanlarını seferber ediyoruz. 20 yıl öncesine kadar okulu, kıyafeti, saçı latifeli sebebiyle kamusal hayatın dışına itilmiş evlatlarımızın bugün devletin ve iş dünyasının en üst kademede misyon yaptığını görmekten memnuniyet duyuyoruz.

“BUNLARIN KAYGILARI ÇOCUK İSTİSMARINA REAKSİYON KOYMAK DEĞİL”

* Atacağımız yeni adımlarla bu tabloyu daha da güçlendireceğiz. Türkiye’de ne sebeple olursa olsun hiçbir gencimizin hak kaybına uğramadan, gelecek derdini yaşamadığı iklimi tahkim etmekte kararlıyız. Bunu da birileri üzere toplumsal medyadaki geçersiz demokrasi gösterileriyle değil, gerekirse anayasayı değiştirmek dahil türel yollarla gerçekleştireceğiz.

* Çetin çabalar sonucunda bedel ödeyerek elde ettiğimiz demokratik kazanımları kendini hâlâ vesayetin aparatı üzere gören güruhun ihtiraslarına kurban edemeyiz. Son haftalarda şahit olduğumuz kimi olaylar tek parti zihniyetinin hala pusuda beklediğini göstermiştir.

* Hepimizin içini acıtan bir istismar olayı üzerinden 28 Şubat heveslisi bölümler, çabucak içlerindeki kin ve nefreti kusmaya başlamışlardır. Geriye baktığımızda, bugün ortalığı yıkanların geçmişinin ne kadar kirli, ne kadar ikili standartla dolu olduğunu görebiliyoruz.

* Bunların kaygıları çocuk istismarına reaksiyon koymak değil, kin ve nefret hislerini sergileyebilecekleri yer hazırlamaktır. Bunlar tarihimizin hiçbir periyodunda terör örgütünün dağa kaçırdığı, Kandil’deki terör baronlarına peşkeş çektiği 12,13,14 yaşındaki kızlarımız için gıklarını bile çıkarmadılar. Diyarbakır annelerini görmediler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir