Fenerbahçe teknik direktörü İsmail Kartal: Kaptanımız Dzeko, Szymanski’den başka transferler de olacak

Fenerbahçe teknik yöneticisi İsmail Kartal’ın açıklamaları şu halde:

Rakibin sert oynamasından ve hakemin buna müsaade vermesinden ötürü bugün istediğimiz oyunu oynamadık. Rakip kadroda kupa maçı üzere bir gerginlik vardı. En az 2 oyuncunun atılması gerekiyordu. En son ben atıldım, dayanamadım sahanın içine girdim. Osayi’nin ayağı kırılacaktı, Osayi’ye kart gösterdi. Sonra beni attı. Hayatımda birinci kere bu türlü bir şey görüyorum.

Dzeko dünya çapında bir oyuncu. Çok büyük bir profesyonel. Kadronun kaptanı olacak. Onun yanında 2 Türk oyuncu kaptanımız olacak. Altay, Mert Hakan, İrfan Can ona yardımcı olacak. Bu türlü bir karar aldık.

Kampa geç gelen oyunculardan biri Batshuayi. Birçok oyuncu var ulusal kadrodan geç gelen oyuncu. Bunları olağan karşılıyorum. Bunlar hazırlık maçları. Bu cins maçlarda oyuncuları deneyeceğiz. Lige kadar başımızda ortamıza katılacak oyuncularla ülkü oyuncularla, ülkü sistemimize hazırlanacağız.

Szymanski bizim için kıymetli bir transfer. Ondan sonra da kimi oyuncular ortamıza katılacak, görüşmeler devam ediyor. A planı, B planı… Yaptığımız çalışmalar sonucunda birkaç oyuncu daha gelebilir ortamıza.

Kamp sonunda liderimize ve idareye gidecek ve kalacak oyuncularla ilgili bir rapor vereceğim.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir