Palandöken’de yeni yıl yoğunluğu

Yurt içi ve dışından Erzurum’a giden çok sayıda turist, yeni yıl için kış turizm merkezlerinden Palandöken Dağı’ndaki kayak merkezini tercih etti.

Havalimanına 20, kent merkezine ise 4 kilometre uzaklıkta olmasıyla konuklarına kolay ulaşım imkanı sunan kayak merkezinde, yeni yılın birinci gününde yerli ve yabancı turistler yoğunluk oluşturdu.

Palandöken’e gelen kayakseverler kayak ve snowboardun tadını çıkarırken, aileler de çocuklarıyla kızağa bindi.

Almanya’dan gelen Köksal Bozkır, “Bu yıl ailem ve 20 kişilik gurupla Almanya’dan geldik. Sahiden çok memnunuz, Türkiye çok hoş. Kayak merkezinin pistleri muhteşem. Bir Türk olarak Palandöken’i herkese öneririm” sözünü kullandı.

Yabancı turistlerden Maksim Flipo ise Rusya’dan ailesiyle geldiğini belirterek, Palandöken’i ve kaldıkları dağdaki oteli çok beğendiğini lisana getirdi. Flipo, “Palandöken’de kayak pistleri çok hoş, çok beğendik. Her şey harika. Herkese Palandöken’i tavsiye ederim” diye konuştu.

Rus turist Galina Ginter ise profesyonel kayakçı olduğunu belirterek, “Erzurum’da hava, kar ve kayak merkezi çok hoş. Kar biraz daha fazla olsa daha hoş olacak. Rusya’daki dağlarla burayı kıyasladığımda burası çok daha hoş.” dedi. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir